Hakkımızda

Gıda sektörüne ve özellikle de süt ve süt ürünleri işleme tesislerine yönelik ekipman üretimi, tedariki anahtar teslimi tesis kurulmasında faaliyet gösteren STK MAKINA Sakarya ‘ da 1981 yılında kurulmuştur. Bu güne kadar ülkemizin bir çok yerine fabrikalar kurmuş olan firmamız, 85‘i aşkın ülkeye de ihracat yapmıştır. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan STK MAKINA müşteri ihtiyacını en iyi şekilde belirleyip, buna yönelik en doğru çözümü bulmadaki uzmanlığı, kaliteli hizmeti ve dürüst çizgisiyle bugünlere ulaşmıştır.

STK MAKINA SAKARYA’da yer alan modern ve yeni fabrikasında, süt üretim tesisleri için; anahtar teslimi süt ve ürünleri için komple tesis kurulması, süt toplama ve soğutma merkezleri, süt taşıma tankerleri, süt alım, pastörizasyon ve standardizasyon hatları, Pastörize içme sütü hatları, yoğurt, ayran, kefir üretim hatları, beyaz peynir, kaşar, lor peyniri, mozerella, hellim, krem peynir, labne, edam ve gouda gibi birçok peynir çeşidi için üretim hatları, kaymak ve tereyağı üretim hatları, dondurma üretim hatları, CIP üniteleri, depolama sistemleri, komple anahtar teslim süt fabrikaları kurulumu yapmaktadır. Anahtar teslimi meyve suyu tesisleri kurmakta ve meyve suyu, meyve nektarı, meyveli içecek, ve aromalı içecekler için her türlü ekipman ve hizmet tedarik etmektedir.

STK MAKINA olarak anahtar teslim süt fabrikaları kuruyoruz bunun yanında meyve suyu, su, bal, reçel gibi diğer gıda prosesleri ile kimya ve ilaç sanayiine de çözüm üretiyoruz.

STK MAKINA; AR-GE, tasarım, proje, üretim, montaj, devreye alma , satış ve satış sonrası servis başta olmak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir. Amacımız siz değerli müşterilerimize en ileri teknoloji ve kaliteye sahip ürünler sunmak genişletilmiş garanti sürelerimizle, satış sonrası serviste en iyi hizmeti verebilmektir.

MİSYONUMUZ; 1981 yılında gıda makinaları imalatı yapmak üzere kurulan firmamızda; kurumsallaşarak, kaynaklarımızı ve imkanlarımızı en üst seviyede değerlendirip, iş akış hızını verimli bir şekilde arttırmaktır. Mutlu ve huzurlu personel oluşmasına zemin hazırlayarak , ürünlerimizle müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Büyük olan hayallerimizin peşinde ilk günkü heyecanla koşarak ulaşıp, karlılığımızı arttırmaktır.

VİZYONUMUZ; Kurumsallaşmış şirketimizi; gıda endüstrisi makinaları imalatında Türkiye'de ve Dünyada tanınmış marka yaparak, ülkemize hizmet etmektir.

KALİTE POLİTİKASI; 

• MÜŞTERİLERİMİZİN İHTİYAÇ VE BEKLENTİLERİNİ HER ZAMAN EN DOĞRU VE EN KALİTELİ ŞEKİLDE KARŞILAYARAK MÜŞTERİLERİMİZİN TATMİN SEVİYESİNİ EN ÜST DÜZEYE ÇIKARMAK VE TÜM BUNLARI EN YÜKSEK VERİMLİLİKLE GERÇEKLEŞTİREBİLMEK.
 
• FİRMAMIZDA KURMUŞ OLDUĞUMUZ ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ŞARTLARINA UYMAK, ETKİNLİĞİNİN SÜREKLİ İYİLEŞTİRİLMESİ İLE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ EN ÜST DÜZEYDE SAĞLAMAK.
 
• YASAL YÖNETMELİKLERE VE MÜŞTERİ TALEPLERİNE UYGUN KALİTEDE ‘’ SÜT VE GIDA MAKİNALARI İMALATI ‘’
 
• MEVCUT DURUMUMUZU KORUMAKLA YETİNMEYİP HER NOKTADA SÜREKLİ İYİLEŞMEYİ TEMEL FELSEFEMİZ OLARAK BELİRLEMEK.
 
• ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ŞARTLARINA HER NOKTADA UYACAĞIMIZI TAAHHÜT ETMEK.